Friday, 6 March 2015

Kontakt Novel Arhitektuuribroo

Kontakt: Novel ArhitektuuribürootagasiArhitektuuribüroo 'Novel2007 01 18Viljandi' linnavalitsus valis ideekonkursilt Männimäe II 'linnaosale' planeeringu.
Planeeritav elamuala saab jätkuks Männimäe olemasolevale elurajoonile, mille kortermajad on valdavalt viiekorruselised. For vivus instance, viljandi linna siluetti ida ja lõuna suunast kujundama hakkav Männimäe II jääb valdavalt pereelamute käsutusse.
Then, viljandi linnapea Peep Aru sõnul on tavapärane, et tähtsates kohtades asuvate maaalade planeeringud ja ehituste "eskiis projektid" tehakse konkursi korras. Eelkõige kehtib see meie muinsuskaitsealade ja seda ümbritseva tsooni ning rohealade kohta. Ja kehtib see reegel nii linnale kui ka erasektorile,” täpsustab Aru.
Viljandi peaarhitekti ja ideekonkursi ˛ürii esimehe Marko Männiku sõnul laekus tähtajaks kaheksa võistlustööd, üks saabus hiljem. Linnaosa arenduse aluseks võetakse võidutöö, lõpliku sõna ütleb aga linnavalitsus. On top of that, aru sõnul koostatakse väikelaen võidutöö põhjal terve linnaosa üldplaneering ning seejärel saab alustada kommunikatsioonide rajamist ja kruntide väljaandmist.
Ala idapoolne osa, mis külgneb ürgoru on atraktiivne elamuehituspiirkond, kust or nõlvaga avanevad kaunid kaugvaated järvele ja ümbritsevale maastikule. Nõukogude sõjaväe ühekorruseliste garaa˛ide ja muude ehitiste asemele kerkivad planeeritavale "maa alale" üksikelamud ja paarismajad, tuleb ka 'korter või' ridaelamuid.
Considering the above said. Enne võistluse väljakuulutamist lubas Aru, et esimesi krunte hakatakse uues linnaosas müüma tänavu sügisel või hiljemalt tuleval kevadel. Tegemist on nii suure maaalaga, et kindlasti ei lähe see ühele arendajale. With all that said. Hoonestusõiguse saamise konkursse tuleb mitu. Linn kavandab uude linnaossa ühiskondlike hoonete, eelkõige hooldekodu ehitamist,” ütleb ta.
Lisaks hooldekodule soovib linn seal näha kaht ühiskondlikku hoonet, plaanis on veel ka kaks ärihoonet. Loe edasi In addition, alal peaks olema muruväljak ning "puhke ja" 'spordi alad' ning mõni maastikku rikastav ehitis, nagu vaatetorn. Aerutamisbaasi lähedusse peavad tulema paadisild ja ujumiskoht.
Hunt” -arhitektid Indrek Järve, Tõnu Laanemäe, "JaakAdam" Looveer, toomas Paaver ja Lauri Saar. Basically, detsember” -arhitekt Piret Müüripeal. Panoraam” -OÜ Novel peakonsultant Tiina arhitekt IngeLy Ansip, maastikuarhitektuuri, ehitusinsener Tiina Vilberg as well as Nigul üliõpilane Laura Männamaa ja majandusküberneetik Piret Kiiss.
Now regarding the aforementioned reality. Eesti Päevalehe artikkel 660 0919 | info@novelarhitektid.